Главная » Гінекологія » Синдром гіперстимуляції яєчників
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Синдром гіперстимуляції яєчників

Постановка діагнозу « Синдром гіперстимуляції яєчників » при лікуванні кломіфену цитратом і слабким стимулюванням гонадотропинами для ВМІ представляє певні складності, так як серед клініцистів немає єдиної думки про його симптомах. Легку форму синдрому (помірне збільшення яєчників) зустрічають досить часто, але при цьому немає необхідності в активному лікуванні.

При поетапному індукуванні овуляції Кломіфену цитратом , розробленому для визначення мінімальної ефективної дози, ризик розвитку важких форм синдрому гіперстимуляції яєчників (сильне збільшення яєчників, прогресуюче збільшення маси тіла, різкі болі в животі, нудота і блювота, гіповолемія, асцит і олігурія) незначний.

Синдром гіперстимуляції яєчників

Рак яєчників після індукції яєчників

Існує неостаточно доведена зв'язок між раком яєчників і лікуванням кломіфену цитратом, що випливає з двох епідеміологічних досліджень, опублікованих на початку минулого десятиліття.

Перше з статистичних досліджень показало, що ризик Розвитку раку яєчників зростав майже в 3 рази у жінок, що піддавалися різним методам лікування безпліддя, включаючи кломифена цитрат. Методологія дослідження піддалася жорсткій критиці з кількох причин, найважливіша з яких - порівняння безплідних жінок з фертильними, а не з безплідними, що не проходили лікування, хоча безпліддя і відсутність пологів довгий час вважали факторами ризику розвитку раку яєчників.

У пацієнток, яким вдавалося зачати Дитину , не відзначено вираженого збільшення ризику розвитку раку яєчників. Друге дослідження показало, що ризик розвитку пухлин яєчників зростав у пацієнток, які приймали кломифена цитрат. Порівняння всередині групи із застосуванням цього препарату не виявили збільшення ризику при тривалості лікування менше 12 циклів. Дане дослідження теж неодноразово піддавалося критиці, головним чином через спільного розгляду ракових пухлин різних типів і пухлин з низьким потенціалом злоякісності (наприклад, епітеліальні, стромальні, в клітинах зародків), хоча їх патофизиология дуже різна.

Результати подальших Досліджень не підтвердили висновків попередніх, однак питання про зв'язок лікування лікарськими засобами для індукції овуляції з підвищенням ризику пухлин яєчників або раку залишається відкритим, і його не можна ігнорувати. Переконливо доведено відсутність причинно-наслідкового зв'язку між медикаментами для індукції овуляції і раком яєчників.

При побоюваннях Жінки отримують консультацію на тему того, що зростання ризику можливо, але не доведено. Крім того, виношування дитини і прийом оральних контрацептивів протягом більше 2 років значно знижують ризик розвитку раку яєчників і можуть нейтралізувати будь-яке можливе збільшення ризику при лікуванні безпліддя. Немає необхідності змінювати обраний курс лікування, однак тривалий прийом кломіфену цитрату зазвичай марний, тому його слід уникати головним чином через занадто малих шансів на успіх.

Гистеросальпингография - променевої метод, при якому за допомогою введення контрастної речовини через шийку матки візуалізують порожнину матки і оцінюють прохідність маткових труб. Поряд з підтвердженням овуляції і аналізом сперми цей метод є фундаментальним при діагностиці безпліддя. Методика легка у вивченні і виконанні, досить дешева, прийнятна по дозі опромінення і рідко супроводжується ускладненнями. Щорічно в нашій країні проводять до 200 000 гістеросальпінгографію (ГСГ).

Гистеросальпингография (ГСГ) вперше була виконана в 1910 р, коли Ріндфлейш ввів через шийку матки розчин вісмуту і виконав оглядову рентгенографію органів черевної порожнини. З 1925 р, коли Хойзер застосував ліпіодол, гістеросальпінгографія (ГСГ) стала стандартом початкової дослідження порожнини матки і фаллопієвих труб. У 1947 р флюороскопії замінила статичні знімки, і з цього часу методика вже практично не змінювалася.

Як скринінговий метод обстеження Гістеросальпінгографія (ГСГ) повинна володіти високою чутливістю (щоб не упустити можливість лікування тієї чи іншої патології) і мати низький відсоток хибнопозитивних результатів (щоб запобігти зайві дослідження і втручання). Достовірність гистеросальпингографии (ГСГ) безпосередньо залежить від техніки проведення та інтерпретації результатів.

Якісне проведення Дослідження необхідно для зниження частки помилкових інтерпретацій (наприклад, необхідно видалення бульбашок повітря, які можуть бути помилково прийняті за поліп або міому, а також використання достатньої кількості і належного тиску контрасту з метою визначення прохідності маткових труб). В одному з досліджень п'яти гінекологам-ендокринологів було продемонстровано 50 гістеросальпінгограмм. Виявлено значна варіабельність в інтерпретації даних і медичних призначень.

В іншому дослідженні трьом Гінекологам-ендокринологів та трьом радіологам двічі представлено 50 знімків. Показники достовірності виявлення і повторюваності укладення одним фахівцем були високими при діагностиці нормальної матки і маткових труб, а також обструкції маткових труб, але низькими при розпізнаванні гидросальпинкса, спаєчних процесів матки і органів малого тазу, вузлового перешеечная сальпингита. Клініцисти більш вірогідно виявляли гідросальпінкс і трубну обструкцію, а рентгенологи - вузловий перешеечная сальпінгіт і спайки матки.

Синдром гіперстимуляції яєчників

Гистеросальпингография (ГСГ) при діагностиці аномалій порожнини матки високочутлива, але нізкоспеціфічна. 336 жінкам, які страждали на безпліддя, були проведені гістеросальпінгографія (ГСГ) та діагностична гістероскопія. Результати показали, що чутливість гистеросальпингографии (ГСГ) склала 98%, а специфічність лише 35%, що було пов'язано з ускладненням диференціації поліпів і міом. Помилково негативні результати виникали в разі невеликих спаєчних процесів в порожнині матки з сумнівною клінічної значимістю.

Це підтверджує, що Гістеросальпінгографія (ГСГ) задовольняє вимогам якісного скринінгового методу для виявлення аномалій порожнини матки, проте будь-яке виявлене відхилення вимагає подальшого додаткового обстеження для уточнення діагнозу. Соногістеросальпінгографія (РГД) або діагностична гістероскопія допомагає диференціювати поліпи і підслизові міоми, мають подібну картину при гістеросальпінгографії (ГСГ). При гістеросальпінгографії (ГСГ) неможливо диференціювати внутрішньоматкову перегородку і дворогу матку.

Лапароскопічне обстеження зовнішнього контуру дна матки, МРТ або тривимірне УЗД допомагають в постановці остаточного діагнозу. При дугоподібної матці є невелика опуклість дна (варіант норми). Зовнішнє здавлення інтрамуральної міомою дна матки може давати схожу картину, це стан легко діагностують при рутинному ТВУЗІ.

До інших станів, візуалізіруемим при Гістеросальпінгографії (ГСГ), відносяться спайки, зміни, викликані діетілбестролом (ДЕС), і аденоміоз. Спайки виявляються у вигляді дефектів заповнення, їх може бути мало, або ж вони можуть повністю облітеріровать порожнину матки. Діетілбестрол (ДЕС) застосовували з 1940 по 1971 рр. для профілактики самовільних абортів. Класична картина, яку асоціюють з дією ДЕС, - гіпопластична Т-подібна порожнину матки. У деяких випадках при гістеросальпінгографії (ГСГ) можна діагностувати аденоміоз - у вигляді порожнини з нерівними межами.

Синдром гіперстимуляції яєчників

Чутливість для виявлення даної Патології невідома, так як аденоміоз рідко зустрічають у молодих жінок, а остаточний діагноз виставляють після гістологічного дослідження видаленої матки.

Згідно з даними доказових Досліджень , було виявлено, що гістеросальпінгографія «є достовірним і точним дослідженням в загальній популяції безплідних пар для визначення прохідності маткових труб, але недостовірним для діагностики трубних оклюзії». Непрохідність труб, виявлена при гістеросальпінгографії (ГСГ), не підтверджується лапароскопически в 62% випадків, однак якщо при гістеросальпінгографії (ГСГ) виявляють прохідність маткових труб, то обструкція вкрай малоймовірна. Для підтвердження або виключення оклюзії фаллопієвих труб, діагностованою при гістеросальпінгографії (ГСГ), необхідна лапароскопія. Однак це ще не означає, що лапароскопія служить «золотим стандартом».

У 2% пацієнток з лапароскопически верифицированной двосторонньої трубної непрохідністю згодом самостійно може наступити Вагітність . В одному дослідженні було показано, що у 60% жінок з виявленою, за даними гістеросальпінгографії (ГСГ), проксимальної оклюзії маткових труб через місяць, за даними повторної гистеросальпингографии (ГСГ), фаллопієві труби були прохідні.

При Гістеросальпінгографії (ГСГ) може відбуватися як гіпердіагностика гидросальпинкса, так і його невиявлення. Фаллопієві труби можуть бути злегка розширеними, з зберіганню складками слизової оболонки або ж різко розширеними, з повною втратою нормального будови стінки. За допомогою гістеросальпінгографії (ГСГ) також можлива діагностика вузлового перешеечная сальпингита. Даний стан, що призводять до трубної непрохідності і ектопічної вагітності, схоже з аденоміозом матки, при якому утворюються дивертикули, проникаючі з слизового шару в м'язовий.

Гистеросальпингография (ГСГ) також не можна вважати ідеальним дослідженням для виявлення спайкового процесу в порожнині малого таза: спайки виявляють лише в половині випадків. Спайки при гістеросальпінгографії (ГСГ) зазвичай проявляються у вигляді фіксованих тяжів середньої контрастності.

Гістероскопія - оптимальний хірургічний спосіб оцінки стану порожнини матки і лікування багатьох патологічних станів. Суть його полягає в трансцервікально введенні системи, що складається з оптичного приладу і джерела світла, в порожнину матки з використанням газу або рідини для розширення порожнини матки. В даний час гистероскопию виконують майже виключно з використанням камери і системи відеоспостереження.

Оперативну гистероскопию проводять за допомогою електрохірургічного резектоскопа або рукава з робочим каналом для розміщення інструментів, необхідних для захоплення, біопсії або розсічення ножицями або лазером.

На сьогоднішній день, крім діагностики, Гістероскопію використовують в якості ефективного і мінімально інвазивного лікування при АМК, безплідді, вагітності і ранніх викиднів. До найбільш поширених видів патології матки, для усунення якої застосовують гістероскопію, відносяться поліпи і міоми. Навіть у жінок без ознак внутрішньоматкової патології абляція ендометрія, вперше виконана гістероскопічного, знижує ризик гістеректомії при АМК у жінок, стійких до медикаментозної терапії.

Гістероскопія , вперше описана в кінці XIX ст., Не знаходила широкого поширення в медичній практиці понад 100 років. У 1869 р Панталеони провів першу діагностичну і терапевтичну гистероскопию, використавши при цьому модифікований цистоскоп для вивчення порожнини матки і припікання кровоточить розростання. Раніше при гістероскопії використовували трубку для механічного розширення просвіту матки з метою візуалізації.

Синдром гіперстимуляції яєчників

На початку XX ст. в Нью-Йорку Гінеколог Ісидор С. Рубін , ім'я якого пов'язане з відомим нам тестом Рубіна, вперше використав вуглекислий газ (СО2) для розширення просвіту матки при гістероскопії. Приблизно в той же час професор К. Дж. Гаус, німецький хірург і нащадок знаменитого математика, вперше провів гистероскопию, використавши для розширення порожнини матки рідку середу. Однак гистероскопия не знаходила широкого поширення ще протягом півстоліття.

У 70-ті роки XX ст. паралельно з швидким розвитком діагностичної та операційної лапароскопії знову виник інтерес до Гістероскопії . Мабуть, найбільш важливим стало удосконалення методів розширення порожнини матки, в тому числі використання в'язких і менш щільних рідких розчинів.

Приблизно в цей же час були винайдені Пристрої для инсуффляции, призначені для СО2 і рідких середовищ, в яких використовували високий тиск і низький потік, на відміну від низького тиску і високого потоку, використовуваних при лапароскопії. Вуглекислий газ часто використовували для діагностичної гістероскопії, а рідкі середовища - для операційної. Було встановлено, що ізотонічні розчини ідеально підходять для більшості операційних процедур, тоді як струмонепровідних гипотонические середовища необхідні для проведення електрохірургічних процедур.

Гістероскопію стали широко застосовувати в 80-х роках XX ст., Коли з'явилися вдосконалені оптика і джерела освітлення і стали ширше використовуватися відеокамери. Продовжували розвиватися оперативні методи усунення різних внутрішньоматкових патологічних станів. В першу чергу це стосується до видалення підслизових міом з використанням вдосконаленого урологічного резектоскопа, розсічення внутрішньоматкової перегородки і абляції ендометрія за допомогою лазера, резектоскопіческой петлі або кулястого електрода.
Сьогодні Гистероскопия служить стандартної діагностичної та терапевтичної методикою, яку використовують більшість гінекологів.

Синдром гіперстимуляції яєчників

Показання до діагностичної гістероскопії

Найчастіші показання До дослідження порожнини матки - патологічна маткова кровотеча і безпліддя. Хоча ГСГ і сучасне УЗД досить ефективні для виявлення внутрішньоматкових аномалій, діагностична гістероскопія залишається найточнішим методом візуалізації цервікальіого каналу і порожнини матки. Сьогодні, як і раніше існують дві точки зору щодо первинного дослідження порожнини матки.

Хоча деякі лікарі використовують для діагностики Внутріматочпой патології ГСГ, ТВУЗІ і РГД, багато гінекологів продовжують застосовувати для цієї мети діагностичну гістероскопію. Крім того, більшість гінекологів використовують гістероскопію при кожній процедурі дилатації і вискоблювання, щоб виключити які раніше не виявлену місцеву патологію, а також переконатися в тому, що раніше діагностовані поліпи були повністю видалені під час втручання.

Показання до операційної гістероскопії

Два найчастіших Показання для операційної гістероскопії - спрямована біопсія місцевих поразок і лікування внутрішньоматкової патології, в тому числі внутрішньоматкових поліпів і лейоміом, перегородки матки і оклюзії труб.

Інші Показання для операційної гістероскопії - виявлення та вилучення «втраченого» ВМС. Гістероскопію використовували також на ранніх термінах вагітності для біопсії ворсин хоріона. Новітнє показання - розміщення спіралі в интрамуральном відділі маткової труби для постійної стерилізації.
У недавньому минулому Гистероскопию широко використовували для абляції ендометрія. Останнім часом частіше застосовують автоматизовані методи абляції, які не виконують гістероскопічного.

- Повернутися в зміст розділу " гінекологія"

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...