Главная » » Головний біль при вагітності 1 триместр лікування
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Головний біль при вагітності 1 триместр лікування

Журнал> Головний біль при вагітності. Чим рятуватися?

Головний біль при вагітності є частим супутником майбутніх мам. У наш час від головного болю страждає кожна п'ята вагітна жінка. Біль може бути симптомом різних патологічних станів.

А ось чому з'являється головний біль при вагітності, як можна допомогти вагітним жінкам і яку профілактику проводити?

Головний біль при вагітності 1 триместр лікування

Основними причинами головного болю при вагітності є:

1. Підвищений рівень гормонів в першому триместрі. Саме рівень прогестерону і естрогену під час вагітності має вплив на судини, на їх тонус.

2.Меняется раціон харчування. Майбутній мамі доводиться відмовлятися від кави.

3.Неправільная постава, тиск на хребет, особливо це стосується третього триместру через додаткової ваги дитини. Також під час третього триместру головні болі може викликати пізній токсикоз, результатом якого є високий артеріальний тиск.

4. Зміна погоди або клімактеричних умов.

5. Зневоднення: жінка в положенні п'є мало рідини.

На сьогоднішній день біль ділять на первинну (мігрень, біль напруги, кластерні болі) і вторинну.

Мігрень - це головний біль, яка може викликати блювоту, слабкість, іноді і часткову втрату зору. Головний біль при вагітності, пов'язана з мігренню, концентрується, за статистикою, в одній частині голови.

Доведено, що мігрень має зв'язок зі змінами в нервових закінченнях, обміном нейрохимических речовин і підвищеним припливом крові в головний мозок.

Як лікувати мігрень?

Якщо ви перебуваєте в положенні або плануєте завагітніти найближчим часом, лікар в першу чергу дасть рекомендацію виключити прийом лікарських препаратів. Перш, ніж почати прийом лікарських речовин, вам потрібно подумати, який вплив матиме препарат на вашого майбутнього дитини. Препарати, які знімають біль, можуть допомогти зменшити сильні головні болі у вагітних жінок при мігрені. Наприклад, парацетамол є препаратом з низьким ризиком для вагітної жінки. Більшість нестероїдних протизапальних препаратів, в тому числі ібупрофен. зможуть вам допомогти, але ризики після їх прийому під час вагітності не передбачувані.

Головний біль нап р яженія у вагітних

Головні болі напруги у вагітних можуть з'являтися в будь-якому віці, але частіше бувають у жінок після 30 років.

Головними причинами головного болю напруги є стрес, занепокоєння, емоційний розлад.

Основними симптомами головного болю напруги є:

1.Боль в певній точці частини голови.

2.Біль в обох частинах голови.

3.Тянущая головний біль.

4.Боль, іррадіює в плечі, шию.

Головний біль при вагітності 1 триместр лікування

Як лікує ь Головн ую бол ь напруги?

Головний біль напруги триває від 30 хвилин і до тижня. Головний біль напруги бракує блювоту і нудоту, якщо порівнювати з мігренню. Вагітні жінки з головними болями напруги пробують позбутися болю, масажуючи голову і нижню частину шиї.

Препарати, які зможуть допомогти зняти головний біль напруги: ацетилсаліцилова кислота. парацетамол, ібупрофен, дротаверин і препарати, що розслаблюють м'язи, але застосовувати їх можна тільки за призначенням лікаря.

Кластерний головний біль у вагітних має ознака болі в одній стороні голови і триває не дуже довго. Больові симптоми можуть тривати протягом всієї вагітності.

Основними причинами прояву кластерних атак є:

2.Алкоголь і куріння.

3.Употребленіе лікарських препаратів.

4.Большая висота (переліт на літаку).

Симптоми кластерних болів при вагітності:

Кластерна біль з'являється несподівано. Починає проявлятися в однаковий час доби. Більшість вагітних скаржаться на біль в одному боці голови.

Лікування кластерних болів:

Використовується голкотерапія і ароматерапія (якщо жінка не страждає гіпотонією), роблять масаж голови та шиї.

Вторинна головний біль охоплює:

3.Порушення з боку судин (підвищений артеріальний тиск).

Щоб застерегти головний біль потрібно:

1.Нормалізовать графік дня (постійні прогулянки на свіжому повітрі, здоровий сон).

2.Полноценно харчуватися (вагітна жінка не повинна відчувати почуття голоду, як можна більше фруктів і овочів).

3.Ісключіть продукти, які можуть спровокувати головний біль (алкоголь, консерви, шоколад).

4.Ісключіть нервових і емоційних перевантажень, тільки позитивні емоції.

5. Не перебувати в прокурених і погано провітрюваних приміщеннях.

Лікування головного болю при вагітності:

Лікування лікарськими препаратами від головного болю при вагітності небажано, тому не варто ставити експерименти з таблетками, не порадившись з лікарем. Знеболюючі засоби можуть мати негативний вплив на стан майбутньої матусі і плода.

Можна випити відвар ромашки, шипшини, меліси. Якщо причиною головного болю при вагітності є знижений артеріальний тиск, випийте міцний солодкий чай.

Головний біль при вагітності 1 триместр лікування

28 Жовтень 2016 о 13:47

Головний біль при вагітності

Головний біль при вагітності виникає досить часто. Найчастіше вона мучить майбутню маму в першому і третьому Головний біль при вагітності 1 триместр лікуванняТриместрах, але іноді буває і на протязі всього періоду вагітності.

Перш ніж спробувати самостійно зняти головний біль при вагітності, слід оцінити локалізацію і характер болю, її тривалість, а також з'ясувати обставини, що сприяють виникненню нападу. Причини головного болю при вагітності можуть бути самими різними і часом їх встановити дуже складно, але ось з'ясувати, які чинники провокують її і постаратися їх усунути цілком можливо.

Головні болі при вагітності: причини

У вагітних головні болі нерідко виникають внаслідок неврологічного захворювання - мігрені. У цьому випадку вони носять пульсуючий характер і локалізуються тільки в одній половині голови. При важкому приступі до них можуть приєднатися нудота, блювота, а також порушення зору. Розвиток нападу мігрені можуть спровокувати такі фактори:

 • Харчові - вживання цитрусових, гіркого шоколаду, сиру;
 • Фізичні - перевтома, недосипання, різкі запахи, шум, мерехтливе світло;
 • Кліматичні - різка зміна погодних умов;
 • Стрес.

Іншою причиною головного болю при вагітності є напруга м'язів голови. Подібна біль охоплює всі голову і має середню інтенсивність. Жінки відзначають, що їм боляче торкатися до волосся, у них нерідко виникає відчуття, що голова немов стягнута тугим обручем. Такий головний біль при вагітності нерідко виникає при тривалому знаходженні жінки в незручному для неї положенні (наприклад, при роботі за комп'ютером), фізичному і психічному перевтомі.

Досить сильний головний біль при вагітності виникає і в результаті зниженого (гіпотонія) або підвищеного (гіпертонія) артеріального тиску. Гіпотонія зазвичай характерна для першого триместру вагітності, особливо якщо він супроводжується явищами раннього токсикозу. Гіпертонія може виникати в другій половині вагітності і є симптомом гестоза - пізнього токсикозу. Сильний головний біль при вагітності в третьому триместрі нерідко є ознакою розвитку прееклампсії - небезпечного для життя жінки і плоду ускладнення вагітності, що вимагає термінового надання медичної допомоги в умовах відділення реанімації та інтенсивної терапії.

Іншими причинами головного болю при вагітності є вегето-судинна дистонія, гормональні зміни і шийний остеохондроз.

Крім цього, причиною головного болю у майбутньої мами можуть бути гормональні зміни, вегето-судинна дистонія, шийний остеохондроз.

Головні болі при вагітності: лікування та профілактика

Головні болі при вагітності, як ми вже говорили, виникають у багатьох жінок. Їх лікування має призначатися тільки лікарем, т. К. Далеко не всі лікарські препарати є безпечними для розвитку плода.

У більшості випадків розвиток головного болю при вагітності можна запобігти за допомогою простих методів:

 • Дотримуйтеся режиму дня і не перевтомлюйтеся;
 • Дотримуйтеся раціонального харчування;
 • Уникайте гучних і задушливих місць;
 • Вживайте достатню кількість мінеральної води, що дозволить вам уникнути дефіциту мінеральних речовин і рідини;
 • При сидячій роботі щогодини робіть невеликі перерви, під час яких слід виконувати прості гімнастичні вправи, що дозволяють зняти з м'язів голови, шиї і плечового пояса зайву напругу;
 • Як можна частіше робіть прогулянки на свіжому повітрі і регулярно провітрюйте приміщення.

Нерідко зняти головний біль при вагітності можна і без використання медикаментів. Прийміть найбільш Головний біль при вагітності 1 триместр лікуванняЗручне для вас положення тіла і постарайтеся заснути. Кімната повинна бути затемнена і добре провітрити. Після навіть невеликого за своєю тривалістю сну головний біль зазвичай проходить самостійно.

При головному болю напруги добре допомагає легкий масаж шкіри голови і шиї. При мігрені багатьом вагітним жінкам приносить полегшення холодний компрес, що накладається на лобову або скроневу області голови.

Якщо головний біль при вагітності викликана гіпотонією, то для підняття артеріального тиску слід випити склянку гарячого солодкого міцного чаю.

У тих випадках, коли вам не допомагають ці методи або головний біль виникає часто, слід звернутися до лікаря, який призначить лікування головного болю при вагітності з урахуванням причини, що викликає її.

Головний біль при вагітності: коли потрібно терміново звернутися до лікаря?

Існують певні ситуації, коли жінка з головним болем при вагітності повинна обов'язково звернутися до лікаря. До них відносяться:

 • Змінюється характер больового нападу або болю стають практично постійними;
 • Головний біль виникає вранці, відразу після нічного сну;
 • Головний біль виникає на тлі артеріальної гіпотонії або гіпертонії;
 • Біль має чітку локалізацію.

Сильний головний біль при вагітності, особливо якщо вона поєднується з нудотою, блювотою, порушеннями зору або слуху, шкірної чутливості і / або рухових функцій вимагає негайної доставки вагітної в пологовий будинок, де їй може бути надана своєчасна і повноцінна медична допомога!

Відео з YouTube по темі статті:

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter.

Головні болі при вагітності

Немченко Юрій Михайлович

Завідувач лабораторією головного болю

Всім жінкам, які перебувають в даний час або вже пройшли період прекрасних дев'яти місяців надії і любові, відомі і певні складності цього часу. Вся справа в тому, що організм майбутньої мами відчуває значне навантаження, і питання подвоєною турботи про здоров'я виходить на перший план.

Головний біль при вагітності - одна з проблем

Певні ускладнення можуть затьмарювати життя жінок в цей відповідальний період, до них відносяться головні болі на ранніх термінах вагітності. Об'єктивними причинами таких явищ є кардинальні зміни гормонального стану організму, який повинен дати життя новій людині. Головний біль в першому триместрі вагітності завдає чимало незручностей жінці, адже звичні препарати для такого випадку майбутній мамі використовувати не можна.

Чому з'являються слабкість і головний біль при вагітності?

Причин для цих відчуттів може бути багато:

 • Зміни на тлі гормонального дисбалансу, що провокують викид адреналіну і інших речовин в кров;
 • Показники артеріального тиску, відповідні гіпотонічним типом судинної дистонії;
 • Харчові подразники - продукти з феніламіно і тирамін;
 • Нестача води і поживних речовин в організмі при тривалій перерві між прийомом їжі;
 • Підвищена напруга очей протягом робочого часу;
 • Відсутність свіжого повітря.

Головний біль у вагітних - чим лікувати?

Першою і головною рекомендацією в такому випадку є звернення до фахівця, який веде спостереження жінки, особливо якщо це сильні головні болі при вагітності. Не варто ризикувати, застосовуючи самостійні рішення і методи позбавлення. Таким важливим питанням, як лікування головного болю вагітним повинен займатися тільки лікар.

З дозволених до застосування препаратів можна назвати тільки панадол в дитячому варіанті або но-шпу в разі сильного судинного спазму, але все-таки визначати, що можна вагітним від головного болю самостійно не варто.

До нешкідливим методам, які забезпечують зняття головного болю при вагітності, можна віднести просту прогулянку в парку серед зелені. Це наситить організм киснем і зніме відчуття втоми після робочого дня. Оптимальне дозування навантажень для вагітної - обов'язкова умова її режиму.

Втрата води організмом позначається на ступеня густоти крові, утрудненому її проходженні через судини, що теж викликає головні болі на перших тижнях вагітності. Допомогти може якісна питна вода з додаванням свіжого соку лимона, що зменшує згущення крові.

Якщо немає індивідуальної нестерпності, можна пити чай з мелісою, шипшиною, м'ятою. Допомагають також комплекси розслаблюючих і дихальних вправ.

Якщо жінка чекає своє маленьке чудо в обстановці любові і щоденної турботи з боку люблячих близьких, то всі виникаючі проблеми можна попередити і подолати без особливих зусиль.

Програми:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...