Главная » » Головний біль може бути ознакою вагітності
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Головний біль може бути ознакою вагітності

Головний біль при вагітності

Як відомо, тест на вагітність - найвірніший і легкий спосіб підтвердити або спростувати свої припущення про вагітність.

Але отримати достовірний результат можна тільки через кілька днів після затримки. Тому, якщо вам не терпиться скоріше отримати відповідь, зверніть увагу на ознаки вагітності, які можуть проявити себе вже на першому тижні після зачаття. До їх числа можна віднести головні болі - це хоч і нечастий, але можлива ознака вагітності.

Головні болі - можлива ознака вагітності

Головний біль може бути ознакою вагітностіУ багатьох жінок вже в перші тижні після зачаття можуть виникнути Головні болі і мігрені, спричинені підвищенням рівня гормонів в організмі. Цей ознака не вважається основним, а є непрямим. Проте, багато жінок, які раніше практично не стикалися з мігренню, в перші тижні вагітності страждають від її проявів. Але до кінця першого триместру головні болі зазвичай проходять, хоча можуть повернутися до кінця вагітності.

Головна причина головного болю під час вагітності - Це різкі гормональні зміни, які відбуваються в жіночому організмі. Адаптуючись до цих змін, організм може реагувати по-різному, внаслідок чого і можуть з'являтися головні болі. Також їх причиною може стати знижений або підвищений артеріальний тиск у вагітної жінки, ранній токсикоз, надмірна вага, алергія, зовнішні подразники, незручна поза, перенапруження очей або зневоднення. Також головний біль у вагітних може провокувати вживання продуктів, що впливають на тонус судин або голод. Крім того, їх можуть викликати стресові стани, фізична втома і різні захворювання.

Головний біль може бути ознакою вагітності

Головний біль при вагітності не представляє ніякої небезпеки, хоча і доставляє чимало незручностей. Зазвичай це мігрені, які також можуть супроводжуватися нудотою, порушенням зору, розладом шлунка, дзвоном у вухах і дратівливістю. Однак головний біль є лише можливим ознакою вагітності, тому не варто виключати інші можливі причини її виникнення: стрес, зневоднення, ПМС і різні захворювання.

Крутиться і болить голова - можливо це вагітність?

Головний біль, також як і запаморочення, є непрямою ознакою вагітності. Основні причини появи поганого самопочуття - зміна гормонального фону, низький тиск, неправильне харчування, втома, тривале перебування в одному положенні. Позбутися від неприємних відчуттів, у вигляді болю або запаморочення, краще за допомогою народних засобів, так як на ранніх термінах вагітності ліки краще не вживати.

Чи можна розцінювати головний біль і запаморочення як перші ознаки вагітності,?

Кожна жінка, чекаючи настання вагітності, починає ретельніше прислухатися до свого організму. Дівчата намагаються вловити хоч якісь перші ознаки зміни свого становища, навіть ще до затримки менструації. Зазвичай банальний головний біль або запаморочення розглядаються саме як симптоми вагітності, але чи правильно це?

За часів, коли не було УЗД, тестів на вагітність і аналізів, наявність вагітності могли діагностувати тільки зі зміни самопочуття майбутньої мами, збільшення матки, відсутності менструації або пальпацією плода в матці. Звичайно, щоб розпізнати «цікаве становище» якомога раніше, промацування не допоможуть, а от самопочуття новоспеченої мами може сказати багато про що. З настанням вагітності жінка починає себе почувати гірше, ніж зазвичай - запаморочення і головний біль мають місце бути. Запаморочення може бути настільки сильним, що жінка може навіть впасти або втратити свідомість. Такий стан нормою не є, але може бути непрямою ознакою вагітності. Якщо немає сумнівів, що вагітність настала, потрібно терміново звернутися до лікаря і повідомити про різке погіршення самопочуття.

Головний біль теж може бути ознакою вагітність, як і запаморочення. Але це далеко не найголовніші симптоми. Якщо дівчина погано себе почуває ще до затримки менструації, це може означати, крім вагітності, якесь вірусне захворювання. Самі по собі головний біль і запаморочення є приблизною ознаками вагітності, тобто тільки по ним діагностувати зміна положення не можна. Вони обов'язково повинні поєднуватися з затримкою менструації, збільшенням матки або іншими ймовірними ознаками зміни положення жінки.

Чому при настанні вагітності змінюється самопочуття мами в гіршу сторону - болить і паморочиться голова?

Організм жінки зазнає серйозних змін разом з появою вагітності, тому реакція організму може бути непередбачуваною. Проте, пояснити, чому новоспечену майбутню маму мучать головні болі і запаморочення досить нескладно. Причин цього чимало:

 • Перебудова гормонального фону. Або просто у організму шок - він працював завжди в одному режимі, але тут різко з'являється новий маленький організм, який повинен існувати і харчуватися за рахунок організму матері. Зміна гормонального фону починається досить різко, найчастіше ще до затримки менструації, тому може виникнути маса проблем - головний біль і запаморочення в їх числі.
 • Скачки тиску. Як правило, на ранніх термінах тиск може знижуватися, а на пізніх - підвищуватися. Це не є нормою, тому про зміну артеріального тиску краще повідомляти лікаря.
 • Шийний остеохондроз. Від цього вагітні жінки теж не застраховані. Однак з цієї причини запаморочення і головний біль можуть виникати і без настання «цікавого положення».
 • Залозодефіцитна анемія. У кровоносній системі теж відбуваються зміни. Голова може паморочитися навіть від того, що не встигає виробитися достатня кількість крові, адже під час вагітності її потрібно в рази більше. А може з'явитися дефіцит заліза і фолієвої кислоти, звідси зниження рівня гемоглобіну в крові і розвиток залізодефіцитної анемії.
 • Духота, спека, втома. Навіть до появи затримки менструації, вагітна дівчина може помітити, що стала швидше втомлюватися і гірше реагувати на тривале перебування в задушливих приміщеннях.
 • Харчовий фактор. Пропуск прийому їжі теж може погано відбитися на самопочутті новоспеченої майбутньої мами. Крім цього, неправильне харчування (вживання жирної або гострої їжі, алергенів, типу шоколаду, цитрусових, горіхів і т. Д.) Теж може спровокувати появу больових відчуттів або запаморочення.
 • Тривале знаходження в одному положенні. Якщо довго стояти, може піти обертом. Тому при підозрі на вагітність, жінці рекомендується частіше прогулюватися на свіжому повітрі, більше лежати в добре провітрюваному приміщенні, щоб не з'явилися симптоми погіршення самопочуття. Причому погане самопочуття може проявлятися навіть до затримки менструації.
 • Мігрень. Це і причина, і наслідок появи болю і запаморочення. Звичайно, мігрень - це зовсім інша біль, яку ні з якою іншою сплутати неможливо. Навіть мігренозна біль може бути ознакою вагітність, так як її появу теж часто залежить від змін гормонального фону.
 • Вірусне захворювання. Імунітет у вагітних різко погіршується, тому шанс заразитися ГРВІ або ГРЗ зростає в рази. Правда, до головного болю додаються інші не менш неприємні симптоми - нежить, біль у горлі. Захворіти дівчина може ще до затримки менструації і зовсім не здогадуватися про своє цікаве положення. При банальному ГРЗ антибіотики зазвичай не призначають, тому сильно переживати не варто, що дівчина, не здогадуючись про вагітність, пила якісь знеболюючі або противірусні препарати. На самих перших тижнях це не представляє особливої ​​небезпеки.
 • Це основні причини, за якими у дівчат може хворіти або крутитися голова при настанні вагітності, навіть до затримки місячних. Однак варто пам'ятати, що головний біль може бути ознакою передменструального синдрому, тому орієнтуватися на біль до затримки як на ознаку зміни положення не варто.

  Як позбутися головного болю і запаморочення на ранніх термінах?

  Якщо новоспечена майбутня мама вже в курсі про те, що очікує народження малюка, то до лікування потрібно підійти дуже обережно. Безпричинно боліти або крутитися голова не може, навіть якщо це відбувається до затримки, і навіть якщо дівчина розцінює цей стан як ознака вагітність. Терпіти погане самопочуття не можна, але і пити без розбору ліки теж. Адже вагітним заборонені практично всі лікарські препарати, особливо в першому триместрі вагітності, коли відбувається формування всіх життєво важливих органів.

  Краще вдатися до допомоги народної медицини і профілактичних заходів, щоб уникнути погіршення самопочуття. По-перше, потрібно більше часу проводити на свіжому повітрі, на прогулянках в парку, при цьому стежити за температурним режимом - не переохолоджуватися, уникати надмірної спеки. По-друге - здоровий сон і правильне харчування допоможуть в рази скоротити поява неприємних відчуттів. Дотримуватися принципів правильного харчування потрібно і до затримки менструації, на стадії планування вагітності, тоді точно проблем із самопочуттям виникнути не повинно. Питний режим не менш важливий, в день необхідно вживати не менше 1.5 літрів чистої води, без урахування рідких страв, типу супу.

  Але якщо біль все-таки настала, добре допоможе компрес на лоб. Необхідно змочити ганчірку в прохолодній воді, покласти на голову, полежати хвилин 30. Можна вдатися до допомоги ароматерапії - добре допомагають олії м'яти, меліси або ромашки, але варто пам'ятати, що занадто різкий запах може спровокувати посилення головного болю. Чаї з м'яти або меліси теж допоможуть полегшити головний біль. Але найдієвіший спосіб позбутися від болю - сон.

  Схожі статті на сайті:

  Головні болі при вагітності

  Кому з нас не відомий вислів «це для мене зайвий головний біль»? Так, багато так позначають подія, яка загрожує додатковими клопотами. На жаль, сказані на адресу вагітності, ці слова набувають не тільки переносний (хоча в даному випадку всі турботи і обмеження приносять жінці тільки радість, адже вона носить в собі нове життя, і це найбільше щастя!), А й прямий сенс. Адже головні болі під час вагітності - далеко не рідкість, і з ними стикаються багато майбутні матусі, зазвичай в першому і третьому триместрах. Як правило, ніякої небезпеки ні для жінки, ні для малюка вони не несуть. Так, часом вони можуть свідчити про серйозні захворювання, але в яких випадках слід без зволікань проконсультуватися з лікарем, ми поговоримо нижче.

  Нерідко головний біль - ознака вагітності. Тому лякатися її не варто. Втім, приємного в ній теж мало. Тому давайте розберемося, звідки вона береться і як з нею боротися.

  Причини головного болю при вагітності

  У «цікавому положенні» зустрічаються найчастіше головні болі двох видів. Перша - це мігрень, нерідко виникає внаслідок зміни гормонального фону (тому деякі жінки страждають від неї і під час місячних або овуляції), що неминуче відбувається в першому триместрі вагітності. Пульсуючий біль концентрується в одній половині голови і з'являється через порушення функціонування судин головного мозку (їх звуженні і розширенні) і може супроводжуватися нудотою, блювотою, розладами зору. Зустрічається також т. Н. мігрень з аурою, коли спочатку жінка бачить перед очима спалахи і яскраві точки, а головний біль з'являється приблизно через годину. Крім гормональних змін, її можуть спровокувати:

  • Голод (зокрема падіння рівня цукру в крові)
  • Певні продукти харчування (їх список досить довгий, наприклад: горіхи, кисломолочні вироби, цитрусові, їжа з консервантами чи великою кількістю спецій, смажені або жирні страви, газовані напої, які містять кофеїн продукти, банани і т. Д.)
  • Фізичні подразники (наприклад, гучні звуки, тютюновий дим, яскраве світло і т. Д.)
  • Стрес
  • Брак свіжого повітря
  • Недолік руху або, навпаки, надмірно інтенсивні фізичні навантаження
  • Невірна постава
  • Погодні явища
  • Недолік або надлишок сну

  Як ми бачимо, у багатьох випадках майбутня матуся в силах сама запобігти новим напади головного болю, більше відпочиваючи, регулярно і різноманітно харчуючись і маючи завжди з собою про всяк випадок якісь продукти, щоб швидко перекусити, гуляючи, помірно займаючись спортом, стежачи за поставою і своїм режимом. Що стосується продуктів харчування, то тут трохи складніше, але якщо простежити, після якої їжі у вас з'являються нездужання, то цих «шкідників» теж можна обчислити.

  Другий тип частих головних болів при вагітності - це головний біль напруги, яка, як можна легко зрозуміти з назви, з'являється через перевтому або стресів. В даному випадку теж рецепт досить простий: багато відпочивати, якщо ви продовжуєте працювати, постаратися скоротити трудовий день, уникати нервової обстановки.

  Коли потрібно невідкладно звернутися до лікаря?

  Якщо головний біль на початку вагітності - явище цілком нормальне, то на більш пізніх термінах вона може бути ознакою небезпечного захворювання. Втім, теж необов'язково, так як, наприклад, в третьому триместрі вагітності нездужання можуть з'являтися через те, що організму не вистачає вітамінів і мінералів (їх забирає дитинка) або через зайвої ваги.

  Обов'язково потрібно проконсультуватися з лікарем, якщо:

  • Ви відчуваєте постійні головні болі при вагітності
  • Неприємні відчуття завжди концентруються в одній і тій же точці голови
  • Присутні інші ознаки, що сигналізують, що щось не в порядку, наприклад, розлади мови, слуху або зору, зміна чутливості, порушення рухів
  • Спостерігається знижений / підвищений тиск
  • Голова починає боліти, як тільки ви прокинулися
  • Присутні набряки. головні болі дуже сильні і супроводжуються непритомністю і мушками перед очима. Можливо, це ознаки такого серйозного і небезпечного захворювання як гестоз (ускладнення вагітності, що викликає збій роботи органів).

  Лікування головного болю при вагітності

  Як просто справлятися з недугами в звичайному стані, при досягнення сучасної фармацевтики це не проблема! Але коли ви чекаєте малюка, багато ліків для вас під забороною, адже вони можуть нашкодити і вам, і дитині. Наприклад, не можна приймати аспірин, ерготамін, нурофен, ібупрофен і інші таблетки, до яких ми звикли вдаватися, відчуваючи найменші ознаки болю. Парацетамол нашкодити не повинен, але все ж краще обійтися взагалі без ліків. Адже з головним болем можна впоратися і іншими способами.

  Найпростіший - відпочити, полежати або навіть поспати. Також можуть допомогти наступні методи: провітрювання приміщення, прогулянка, масаж голови (а краще на додачу шиї і плечей) або компрес, прохолодний душ або навіть миття голови теплою водою. З давніх-давен відомі чудові властивості трав'яних відварів і настоїв: випийте чай з меліси, ромашки, шипшини або м'яти.

  Допомагає зняти головний біль при вагітності і ароматерапія, але це той спосіб, до якого потрібно ставитися з граничною обережністю, адже деякі ефірні масла строго-настрого заборонені майбутнім матусям, особливо в першому триместрі, наприклад, ялівцю, розмарину, базиліка, жасмину, шавлії. Добре допомагає масло м'яти. Дієва і лаванда, але при вагітності її потрібно використовувати дуже акуратно, а краще перед застосуванням порадитися з лікарем (як, втім, з приводу будь-якого іншого ефірного масла). Такі кошти можна застосовувати в ароматичних лампах або просто капнути на серветку і вдихати (без фанатизму).

  Якщо у вас закладений ніс, це теж може бути причиною головних болів. Тому, можливо, якщо ви впораєтеся з цим нездужанням, то і головна проблема теж вас покине.

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...