Главная » » Часті головні болі у дітей 11 років
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Часті головні болі у дітей 11 років

Головний біль у дитини

Часті головні болі: причини виникнення та методи лікування

Головні болі можуть з'являтися не тільки у дорослих, але і у дітей. Найчастіше больового синдрому голови передує захворювання - ГРВІ, ГРЗ, бактеріальна інфекція. У цей період дитина відчуває загальну слабкість, нездужання, підвищення температури, можливо нудоту і / або блювоту, що може супроводжуватися болем в голові. Крім цього існує безліч причин і факторів, які сприяють прояву головного болю у дитини.

Причини виникнення головного болю у дітей

Головний біль може проявитися з самого народження, проте в дійсності це стосується всього 3% випадків в більшості яких лежать родові відхилення: гіпоксія плода, недоношена і маловагі дитина. Такі діти більш схильні до змін погодних умов і умов перебування в приміщенні. Проблематика вирішується самостійно з віком, вимагаючи зусиль від батьків укладати спати дитину в прохолодному приміщенні з високий вологістю.

Головний біль в більш старшому віці, коли малюкові 3-5 років найчастіше носить невизначений характер. Дитина не може точно сформулювати місце локалізації болю, її тип і тривалість. Найчастіше відбувається від емоційного перевтоми і перезбудження.

Головний біль від 6 до 13 років - найбільш поширений вид головного болю. В першу чергу це пов'язано з перебудовами організму як у фізичному плані, коли дитина починає відвідувати школу, так і фізіологічному - зміна гормонального фону у віці 11-14 років, коли настає фаза статевого дозрівання.

Також у віці 6-13 років у дитини можуть виникати головні болі через проблематики судин головного мозку. Дефіцит кисню, що зумовлює клітинне голодування тканин і органів, звуження судин в скроневій або потиличній частках, їх закупорка і освіту мальформаций - все це може провокувати сильний головний біль, здавлюючу віскі або потилицю. Головний біль у потилиці може проявлятися через перенесених травм, остеохондрозу шийного відділу та інших захворювань даної області, сколіоз, неправильна постава. Все це супроводжується болями не тільки голови і шиї, але і очей, вух, підборіддя, щелепи, плечового каркаса і нижнього відділу попереку в деяких випадках.

Методи лікування головного болю у дітей

Важливо зрозуміти причину, яка викликає головний біль у дитини. Для цього необхідно провести діагностику головного мозку, проконсультуватися з вербартологом. Серйозні відхилення і патології виявляються в 10-15% випадків. Решта мають клініці не медичного характеру, пов'язані з надмірним навантаженням на організм, що росте, перевтомою, постійної розумової діяльністю, дефіцитом кисню і фізичної активності.

Якщо у дитини спостерігаються симптоми гострої клініки: нудота, блювота, діарея, порушення координації, зорових і слухових органів, що виникають 1 раз в тиждень / місяць / півроку і т. Д - має місце бути симптоматика мігрені, що вимагає консультації у фахівців. У разі незначного болю в вечірній чи ранковий час, тривалість якої 1-2 години, застосовуються такі методи:

- корекція режиму харчування;

- призначається лікувальна фізкультура, показаний басейн.

Харчування відіграє важливу роль в боротьбі з головним болем. Безліч школярів початкових і старших класів мають дефіцит поживних речовин через відсутність контролю батьків над їх раціоном і повне право вільно вирішувати - покупка шоколадних батончиків, газованої води, чіпси, фаст-фуд і т. Д. Накопичення транс-жирів може бути однією з причин головного болю. Відсутність заліза (м'ясо, субпродукти) і вітаміну С (фрукти, овочі) може призводити до анемії, що також буде викликати головні болі.

Головний біль у дітей

Головний біль у дітей - це не захворювання, а симптом різних захворювань і порушень, що відбуваються в організмі. Якщо дитина скаржиться на головні болі, необхідно провести обстеження і встановити їх причину. Тому так важлива точна діагностика.

УВАГА! Перед тим як поставити запитання, рекомендуємо Вам ознайомитися зі змістом розділу Часті питання. Велика ймовірність, що там Ви знайдете відповідь на своє питання прямо зараз, не витрачаючи час на очікування відповіді від лікаря - консультанта.

15 вересня 2010 року

При головних болях піднімається температура до 38.3. Аналізи крові і сечі в нормі. За тиждень до етогобило запалення горла, педіатр призначила противірусні препарати. Горло стало Нармально, але голова продовжує хворіти з періодичністю два-три дні. Що робити?

19 вересня 2010 року

Відповідає Качанова Вікторія Геннадіївна :

Лікар невропатолог, психотерапевт

Інформація про консультанта

Привіт, Таня. Запитайте у інфекціоніста, для виключення арахноидита, менінгіту.

21 вересня 2010 року

Привіт, мені 16 років, днів 15 болить голова, коли перший раз захворіла колишня сильний біль, а потім довгий час тривати неприємне відчуття в голові, іноді нудить, болить начебто лобова частина голови і очі, іноді за вухами, нескажете що це? Просто трохи страшно щоб нічого серйозного не було

27 вересня 2010 року

Відповідає Качанова Вікторія Геннадіївна :

Лікар невропатолог, психотерапевт

Інформація про консультанта

Привіт, Дмитро. Я думаю, що головний біль, швидше за все судинного походження. Це не страшно, але доставляє дискомфорт. Виконайте УЗД судин голови та шиї. Запитайте у терапевта.

20 жовтня 2010 року

Здрастуйте лікарю! Моїй дитині 10 років, хлопчик. Останнім часом скаржиться на головний біль двосторонню в скроневій частині. Буває і вранці, з частотою 1 раз в 2-3 дня. Крім простудних захворювань нічим сереьзним не хворів. зір гарне, але останнім часом часто червоніють очі. Проконсультируйте. будь ласка.

26 жовтня 2010 року

Відповідає Качанова Вікторія Геннадіївна :

Лікар невропатолог, психотерапевт

Інформація про консультанта

Привіт, Наташа. Обов'язково виконайте УЗД судин головного мозку та шиї. Головні болі супроводжують різні захворювання і стану організму. Заочно нічого конкретного сказати не можу. Запитайте у дитячого невропатолога.

20 жовтня 2010 року

Синочку 5 років. часто скаржиться на головні болі. ультразвукова ехоенцелографія показала що значимого зміщення М-еха не виявлено, ширина 3 шлуночка 7.38 мм (норма 6-7), коефіцієнт пульсацій 59% (норма - не більше 20%).
Доктор виписав Нормовен і Кавітон. чи варто ці препарати давати в такому віці виявлено

26 жовтня 2010 року

Відповідає Качанова Вікторія Геннадіївна :

Лікар невропатолог, психотерапевт

Інформація про консультанта

Привіт Світлана. Обов'язково потрібно зробити УЗД судин головного мозку та шиї. Якщо є венозна перевантаження, то Нормовен показаний. З приводу Кавінтону у мене є сумніви.

21 жовтня 2010 року

Моїй доньці 10 років. Скаржиться на головний біль, нудоту, запаморочення, іноді потемніння в очах (особливо після простудних захворювань).
Рік тому виявили хламідії. Чи можуть вони впливати на ці симптоми?
Які потрібно пройти обстеження?

26 жовтня 2010 року

Відповідає Качанова Вікторія Геннадіївна :

Лікар невропатолог, психотерапевт

Інформація про консультанта

Інформація про консультанта

Добрий день, Ирина! Головний біль може бути пов'язана з різноманітними причинами. Це може бути прояв застуди, мігрень, проблеми з хребтом (остеохондроз), підвищений артеріальний тиск і т. Д. Аж до наявності пухлини головного мозку. Тому раджу обстежитися: поміряти тиск, звернутися до невропатолога, можливо, зробити рентген хребта.

03 грудня 2010 року

Привіт мені 16 років у мене болить голова понад тиждень п'ю таблетки але вони толком не допомагають болить у потилиці і з боків буває що все голова кажеца болить і бувало що температура 35.9 це може бути з а погоди дайте відповідь будь ласка

15 грудня 2010 року

Відповідає Качанова Вікторія Геннадіївна :

Лікар невропатолог, психотерапевт

Інформація про консультанта

Добрий день. Однозначно сказати причину головного болю важко з тієї інформації, яку Ви надали. Бажано відвідати лікаря терапевта. Він виконає ряд обстежень, при необхідності проконсультує у суміжних фахівців.

03 грудня 2010 року

Моєму синові 11 років, часті головні болі, вданому момент перехворіли ОРЗ, трахеїт, приймали антибіотики, на 8 день t 37, спочатку не було, тиск скаче, 95 \ 60,110 \ 90,90 \ 50,110 \ 70.Что робити, що обстежити? ( є запаморочення, втома) Спасибі велике, попередньо.

09 грудня 2010 року

Відповідає Качанова Вікторія Геннадіївна :

Лікар невропатолог, психотерапевт

Інформація про консультанта

Привіт, Людмила. Обов'язково проконсультуйтеся у невролога. Необхідно виконати певні обстеження для виключення ряду патології.

12 грудня 2010 року

Робили процедури зозулю і ось вже 4 день під вечір болить голова в облости чола, підкажіть це нормально мовляв після процедур або треба звертатися знову до лора?

08 лютого 2011 року

Відповідає Медичний консультант порталу «health-ua. org » :

Інформація про консультанта

Добрий день, Костянтин! Так, після процедури промивання носа можливий головний біль, але цей симптом не можна залишати без уваги, на наступному прийомі обов'язково скажіть про це вашому лікареві. Можливо буде потрібно провести рентген гайморових пазух носа. Бережіть здоров'я.

Всього 29 сторінок

Головні болі, вік 6 років

+ 5 2807 21 травня 2012 р

Добрий день. Моїй дитині 6 років. Дуже часто скаржиться на головні болі і іноді на болі в животі. Чи пов'язано це якось? Куди варто звернутися? Від чого у дитини такого віку можуть бути головні болі? Спасибі за відповідь.

Шановна Марія!
Головний біль поділяють на 162 виду і багато видів її пов'язані з патологією інших органів, що не голови. Особливістю дитячого віку є незрілість вегетативної нервової системи. Це проявляється в тому, що, наприклад, при захворюванні будь-якого органу черевної порожнини дитина не диференціює біль, і болить жовчний міхур, кишечник або нирки, завжди вказує на навколоплідної зону, зону сонячного сплетення (скупчення вузлів вегетативної нервової системи). Як правило, це спостерігається до 5-7 років, потім дитина вже може вказувати більш точно на зону «захворювання». Тому до повноліття дуже часто одним із симптомів захворювань черевної порожнини є головний біль. У деяких людей цей зв'язок зберігається і в дорослому стані. Наприклад, з'їв ввечері чоловік смажену їжу. Якщо у нього «скомпрометований жовчний міхур» і раніше відзначалися болі в правому підребер'ї, людина знає, що у нього є запальний процес в жовчному міхурі, то ввечері особливих больових відчуттів з боку органів травлення не відчує, а вранці встане з головним болем.

Причина таких ось реакцій - загальний відповідь судинної системи на надмірне збудження якогось відділу вегетативної нервової системи і повільне «перемикання» з активності однієї частини системи на іншу - з симпатичної на парасимпатичну або назад. Наприклад, виникло запалення в шлунку, а запалення завжди супроводжується болем (больовий поріг у всіх різний). А де біль, там і спазм, а спазм м'язового органу завжди супроводжується спазмом судин у дітей і підлітків. На жаль, відбувається спазм судин не тільки одного органу, а й усіх органів, включаючи судини головного мозку.

Мої рекомендації: звернутися в першу чергу до педіатра, здати клінічні аналізи крові та сечі. Зниження гемоглобіну - причина головного болю. Захворювання нирок можуть супроводжуватися підвищенням тиску. Авітамінози дуже часто вносять дисбаланс в роботу вегетативної нервової системи і можуть призводити до частої гіпотонії (зниженого артеріального тиску), а одним з її симптомів є головний біль. Причиною головного болю може служити зниження гостроти зору, спазм акомодації (діти шестирічного віку схильні до негативного впливу збільшеною зорової навантаження). Захворювання ЛОР органів, синусити, порушення носового дихання призводять до кисневого голодування і як слідству частих головних болів.

Дуже часто причиною головних болів і болів в животі є вживання в їжу продуктів, що містять консерванти і барвники (в м'ясні вироби - ковбаси, сосиски додають нітрити; в сирах, горіхах міститься терамін і інші консерванти), які можуть викликати напади головного болю - це аспартам і хлорид натрію. Коли першопричиною головного болю є неправильне харчування, напади головного болю супроводжуються дискомфортом в області живота, у деяких дітей відзначається навіть блювота. Причиною головного болю може служити мігрень, а основним її винуватцем є ген, що передається по материнській лінії, супроводжується ацетоміческімі станами. Спробуйте під час чергового нападу зробити масаж голови, починаючи з чола і ведучи обома руками до потилиці, дайте полежати дитині в тихому провітреному, затемненому приміщенні.

Психологічні проблеми, нервові перевантаження, стреси викликають напругу і як наслідок - сильний головний біль. У 6 років стресом для дитини може послужити відвідування «нового» дитячого колективу, невиконання дитиною своїх зобов'язань перед батьками, перегляд страхітливих мультфільмів, комп'ютерні ігри і т. Д.; відсутність режиму дня. Проаналізуйте самі життя своєї дитини, його взаємини з навколишнім світом, його реакцію на події, що відбуваються, його інтереси. Намагайтеся, щоб дитина отримувала якомога більше приємних емоцій, навчіть його розслаблятися.

Захворювання кістково-м'язової системи (нестабільність шийних хребців, порушення постави та ін.) Може служити причиною головних болів.

Другого фахівця, якого слід відвідати після виключення «внутрішніх причин» головного болю, це невропатолога. Перелік необхідних досліджень визначить лікар. Будьте здорові!

Дивіться також

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...