Главная » » Шкірні прояви при захворюваннях печінки
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Шкірні прояви при захворюваннях печінки

07.11.2017

Шкірні прояви при захворюваннях печінкиПечінка в організмі людини відіграє важливу роль, особливо по знешкодженню токсинів, що виробляються в результаті метаболізму і потрапляють ззовні, разом з продуктами харчування і водою. Печінка виконує роль перешкоди для отруйних речовин, які вона затримує і частково руйнує, і крім того в печінці гинуть і затримуються мікроорганізми. Вона продукує жовч, яка крім розщеплення жирів, бере участь в синтезі вітамінів, особливо групи, що виробляються в шкірному покриві і при порушенні очисних функцій печінки і порушення виділення жовчі, утворюються камені в жовчному міхурі і жовчних протоках, що веде до різних патологічних явищ.

Шкірні прояви при захворюваннях печінки можуть виражатися у вигляді псоріазу, екземи та в тому випадку, коли у людини з'являються якісь - то зміни на шкірі, у нього починає страждати і кишечник, що говорить про високий рівень токсичності крові. Крім того можуть з'явитися печінкові зірочки або дрібні червоні точки в вигляді судинних висипань, все це, є відображенням роботи нашої печінки. У тому випадку, коли порушується робота печінки, яка є однією з очисних систем організму, включаючи лімфатичну, нирки, легені і кишечник, то шкіра в першу чергу відгукується на появу токсичних речовин. Шкірні прояви це результат порушення роботи печінкових клітин, коли всі токсини повертаються в кров, а потім в нирки і посилено труять весь організм.

У тому випадку, коли печінкові клітини починають перероджуватися і заміщатися сполучною тканиною, то починає розвиватися цироз печінки через те, що тяжі цих тканин починають перетягувати судини печінки. Це призводить до порушення кровообігу і не тільки в самій печінці, а й в органах черевної порожнини, а в тому випадку, коли підвищується тиск в ворітної вени, то проникнення рідини в черевну порожнину викликає більш розвинутою асциту і основною причиною таких явищ, є зловживання спиртними напоями або злісний алкоголізм. При таких захворюваннях печінки, може бути загальна слабкість, жовтяниця, і починається сильний свербіж шкіри, з'являються почервоніння на шкірі долонь і на всій поверхні шкірного покриву, починають розширюватися кровоносні судини. Особливо часто свербіж шкіри з'являється на тлі жовтяниці і це свідчить про підвищення компонентів жовчі в кров'яному руслі. При захворюваннях печінки, шкірні прояви з'являються через гострого вірусного гепатит і при цьому захворюванні, незалежно від етіології, у хворого порушується стілець, починаються болі в правому підребер'ї, з'являється нудота, знижується апетит і з'являється висип на шкірі. У фазі розвитку жовтяниці можна відзначити наростання свербежу та таке явище можна спостерігати від декількох днів до декількох місяців, всі ці позапечінковіпрояви мають иммунокомплексное походження і пов'язане це зі зміною функцій фагоцитів.

У тому випадку, коли розвивається первинний біліарний цироз печінки, це руйнування междолькових жовчних проток і їх зрощення, в результаті чого розвивається гранулематоз і формується цироз печінки, починає підвищуватися рівень лужної фосфатази, в результаті чого і з'являється свербіж шкіри. Крім того при первинному біліарному цирозі печінки розвивається желтушность шкірного покриву і з'являються Ксанті (холестеринові накопичення) на сідницях, стопах, долонних, століттях, і при цьому, пігментована шкіра починає грубеть і особливо це виражено на долонях і поверхні стоп, потім розвивається набряк шкіри. В цьому випадку, для зняття свербежу застосовують холестирамін або оксиметолон ірифампіцин, а в тому випадку, коли свербіж зберігається, то можна застосувати метронідазол.

Можуть бути шкірні прояви при захворюваннях печінки у вигляді псоріазу, який проявляється поруч рожевих осередків на шкірі чола, біля очей, на бровах і століттях, ліктях і колінах. Це спочатку майже непомітні бляшки, на яких починають утворюватися щільні сріблясті лусочки, і потім ці освіти починають з'являтися на самих різних ділянках тіла людини. Особливість цієї хвороби полягає в тому, що вона протікає без больових синдромів і при цьому людина цілком працездатний. При захворюванні змінюється структура клітин печінки і виникає непереносимість жирної їжі, у людини часто мучать запори, відрижка, печії і вранці з'являється гіркота в роті. Лікування псоріазу занадто тривалий процес, але основне лікування полягає в дотриманні дієти і прийомі препаратів що містять вітамін D, а також призначають креми та мазі, які містять гормональні препарати, це целестодерм В, сінафлан, елоком, а також дають антибактеріальні і протизапальні лікарські засоби, це діпрогент і діпросалік. У зв'язку з тим, що при псоріазі необхідний вітамін D, а він виробляється під впливом ультрафіолетових променів, то кожен хворий повинен, деякий час знаходиться на сонці, але не доводити шкірний покрив до опіків. У зв'язку з тим, що при псоріазі страждає печінка, то не слід вживати алкогольні напої, жирні, смажені і копчені продукти, а також обмежити вуглеводи і поварену сіль, а в раціон краще включити молочні продукти, соки, ягоди, фрукти та овочі, а також можна їсти морепродукти, креветки, кальмари і морську капусту. При порушенні роботи печінки починають з'являтися на шкірному покриві невуси, папіломи, новоутворення дерми і епідермісу, гіпертрофічні та келоїдні рубці, а також можуть з'явитися червоні плями і бородавки.

Таким чином, можна зробити висновок, що здоров'я нашої шкіри, в основному залежить від роботи печінки, в тому випадку, коли вона буде нейтралізувати всі отрути і токсини, то їх залишки виведуться через сечовидільну систему, і не будуть накопичуватися в шкірному покриві, що зробить її чистою.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...