Главная » туберкульоз легенів » Туберкульоз легенів це гостре інфекційне захворювання
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Туберкульоз легенів це гостре інфекційне захворювання

Туберкульоз легень

Туберкульоз легень історія . Туберкульоз легень відноситься до числа найбільш древніх захворювань людства. У 1904 році в Німеччині, поблизу Рейдельберга, був знайдений скелет людини, яка жила близько 70 тисяч років тому. У ньому не було нічого незвичайного, крім одного - в грудних хребцях виявилися зміни, викликані туберкульозом. Ця хвороба згадується в старовинних папірусах древніх єгиптян, манускриптах індусів, творах перських, грецьких, римських письменників, поетів, філософів. Туберкульоз добре знали знамениті лікарі давнини і раннього середньовіччя: Гіппократ, Цельс, Гален, Авіценна. Він став бичем молодого індустріального суспільства так само, як інфаркт міокарда - зрілого індустріального.

Стало бути, хвороба ця прямо залежить від соціально-економічних умов життя суспільства. Історія показує, що туберкульоз легенів завдає особливо чутливі удари по малозабезпеченим і незаможним верствам населення. У царській Росії він був поширений в першу чергу серед робітників і найбіднішого селянства. В даний час кількість захворювань помітно менше, хоча все ще значно. На обліку в тубдиспансерах складається більше мільйона чоловік. Туберкульоз легень активізувався за останнє десятиліття. Цифра набуває зловісні розміри, якщо врахувати, що ця хвороба розтягується на довгі роки, вимагає курортно-санаторного лікування, пов'язана з пільгами і безплатною видачею ліків.

Туберкульоз легень причини . Туберкульоз легень хвороба інфекційна. Її збудником є особлива мікобактерія - паличка Коха, названа так на ім'я відкрив її німецького вченого Роберта Коха. Цей крихітний ворог володіє надзвичайною життєздатністю, пластичністю, умінням швидко давати популяції, стійкі до лікарських препаратів. Паличка Коха не боїться кислоти і спирту, може перенести охолодження до 260 ° С нижче нуля, виживає навіть при впливі на неї значними дозами іонізуючої радіації. Єдине слабке місце її - підвищена чутливість до високих температур. Так, якщо при температурі 50 ° С вона гине через 12 годин, то при 100 ° С - в 1 хвилину. Боїться вона і ранкового сонця, щедрого на ультрафіолетові 1 промені. Ось чому вікна приміщення, де знаходиться хворий, повинні бути відкритими навстіж - віконне скло не пропускає рятівний ультрафіолет.

Для людини небезпечна мікобактерія - бичачого і пташиного типів. Джерелом зараження може бути не прокип'ячене молоко, погано проварена яловичина. Але головна небезпека - мікобактерія людського типу. Хворий на відкриту форму туберкульозу легенів - бациловиділювачів - розсіює крапельки мокротиння при кашлі, чханні, сміху. Крапельки з колоніями мікробів розсіюються навколо нього на 60-80 см і хвилин 30-60 тримаються в повітрі, парашютіруют. Потім вони осідають, висихають, стають дрібними порошинами, здатними знову піднятися в повітря і вразити свою жертву. Хворі ж із закритою формою туберкульозу легенів небезпеки для оточуючих не представляють.

Сприйнятливість до туберкульозу легенів індивідуальна. Є люди, які роками носять в собі інфекцію і не хворіють. Це зайвий раз підтверджує думку про те, що розвиток і хід патологічного процесу визначається зовсім не хвороботворнимпочатком, а рівнем здоров'я людини, силою його витривалості, високою готовністю до швидкої мобілізації імунозахисних сил. І ми не позбудемося туберкульозу легенів до тих пір, поки боротьбою з хворобою буде займатися обмежене коло медичних працівників, поки ми не навчимо людей дотримуватися правил особистої гігієни, оптимум дихання, руху, харчування, поки не зміцнимо весь комплекс його імунозахисних сил, оптимальну реактивність і адаптацію організму, його опірність шкідливим впливам зовнішнього середовища, поки не піднімемо рівень здоров'я на таку висоту, яка недоступна паличці Коха.

Тривалий досвід хіміко-терапевтичних впливів на хворий організм з незаперечною достовірністю переконує нас в цьому. Згадайте, скільки райдужних надій покладали ми на відкриті в 50-х роках препарати ізонікотиновоїкислоти - тубазид, фтивазид, метазид, сюлазід, а також на мають інший склад ПАСК, тибон, етіонамід і інші. Ефективність їх здавалася дуже високою. Мікобактерії призупиняли своє зростання при впливі на них тубазидом в концентрації 1: 20000000. Однак палички Коха звикли до цих препаратів раніше, ніж вони зуміли їх нищити. Успішно освоїлися вони і зі стрептоміцином, циклосерином, канаміцин і іншими антибіотиками, як і зі всілякими комбінаціями препаратів, які винаходить людський розум. Ось чому найбільш дієвим засобом боротьби з туберкульозом легень і іншими в'язкими інфекціями, на наш погляд, є йоговськая програма оздоровлення всього організму людини.

Не можна не згадати і про дідівський спосіб лікування туберкульозу легенів - раніше адже їли собачий жир і борсукове сало, щоб вилікувати ними сухоти. Сучасні фтизіатри відкидають цей спосіб, вважаючи, що в раціоні хворих не повинно бути занадто багато калорій - це призводить до повноти і ускладнює процес лікування.

Якщо ж необхідних заходів захисту не були вчасно прийняті, туберкульоз легенів може прогресувати; виникають або різко посилюються явища інтоксикації, кількість вогнищ в легенях збільшується, в патологічний процес втягуються бронхи. Навколо вогнища або місця їх злиття утворюється велика зона запалення - інфільтрація. І тоді вогнищевий процес переросте в інфільтративний.

Туберкульоз легень ускладнення . Подальший розвиток туберкульозу легенів пов'язано з серйозними ускладненнями: руйнування, розпад інфільтрату призводить до утворення на його місці порожнини - каверни. Каверна стає джерелом поширення туберкульозних мікобактерії, в результаті чого в легенях можуть з'явитися нові осередки. Навалі мікобактерії можуть піддатися інші органи і тканини - кишечник, нирки, гортань, центральна нервова система. Так виглядає в загальних рисах процес розвитку туберкульозу легенів. Лікуванням цього захворювання повинен займатися лікар.

Mirov 2 роки тому

Туберкульоз не тільки небезпечний але і скритний, це факт, так ще не знайшли антибіотика, я маю на увазі ефективного, щоб нирки та й все органи не садив, чейчас все переходять туберкульозників на азіатську медведку переконуючи себе в голови, що це найпотужніший засіб для порятунку так і вмираючи з цієї мислю, все сподіваються на диво

Igor 3 роки тому

У той час, коли я хворів, я шукав всі можливі способи лікування, я купував ліки з капустянки про яку позитивно відгукуються відвідувачі в мережі, і яка мені дуже допомогла, я лікувався нарроднимі методами і звичайно ліки, як дешеві так і дорогі, і все разом мені допомогло вилікувати туберкульоз

Olivin 3 роки тому

Ось меня интересует такой вопрос, всі народні кошти напевно кому то допомагають, я ось знайшов сайт, де продають сушену медведку і не знаю взагалі допомагає, а то там пишуть, що після 2-3 курсів можна вилікуватися навіть у важкій формі або ж все - таки зупинитися на ліках і народні засоби пустити в хід?

ТУБЕРКУЛЬОЗ

Туберкульоз - інфекційне захворювання, що викликається М. humani's 'М. bovis, М. avium. Туберкульоз у дітей частіше викликається М. TuberC losis. Джерелом є хвора людина, хворі тварини, е 'Інфекція у плода може розвинутися, якщо бацили з кровотокав тери через плаценту проникають в кровотік плоду через небольш1С некротичні ділянки плаценти. Також зараження дитини молЛт статися як під час пологів, так і безпосередньо після ро / ц''1; Поряд з перерахованими шляхами проникнення туберкулезн''1 'палички в організм існує «ятрогенное» зараження в резуль таті вакцинації і ревакцинації БЦЖ. Частота поствакцінаЛ * 'Пих ускладнень на вітчизняну вакцину БЦЖ - 0,02% сел' | е вакцинації і 0,003% - після ревакцинації. Після впровадження в практику вакцини БЦЖ-М частота ускладнень зменшилася, 110 0,004% до числа щеплених новонароджених.

J Клініка. Діагностика туберкульозу у дітей першого року життя краййне важка, так як це захворювання не має специфічних чертт (Cantwell MR et al "1994; Pillet P. et al" 1999; Gogus S. et al. 19933). Перебіг туберкульозу у новонароджених, і особливо у недо - ношіенних дітей, важче в порівнянні з іншими віковими групіпамі, що обумовлено незрілістю механізмів імунної защііти, анатомо-фізіологічними особливостями органів нку - нія.1. До факторів підвищеної сприйнятливості до туберкульозної інф |) екЧіі слід віднести дефекти імунної системи, ферменти - патііі, пороки розвитку органів дихання, перенесену асфіксію в рордах, родові травми, недоношеність (Янченко Е. К. та ін. 19999). Якщо дитина інфікована після пологів або під час них, то ззаболеваніе не проявляється 3-4 тижнів. Маніфестація хвороби начіінается з картини гострої двобічної пневмонії. Появля - етсяч задишка, ціаноз, блідість шкірних покривів, підвищена потллівость, потім приєднується кашель, вислуховуються вологі 'хрипи. Захворювання швидко прогресує. Однак поклади - телььной динаміки на призначення звичайної антибактеріальної тераяпіі не відбувається (Gogus S. et al. 1993; Крофтон Дж. Та ін. 19988; Ray М. et al.). Характерним проявом туберкульозної інфоекціі у дітей першого року життя є висока питома вага (ускладнень - 80%. Найбільш часто зустрічаються бронхолу - гочняие поразки - 55,6% (ателектатіческімі-інфільтративний пропцесс в межах одного або декількох сегментів, частки або всегсо легкого), міліарний туберкульоз - 19,3%, генералізовані 1 форми - 13,9%, туберкульозний менінгіт (менінгоенцефа - літ)) - 11,2%. При розвитку первинного туберкульозу у дітей раннього) віку в 90-92% випадків діагностується внутригрудной пропцесс.

/ Діагностика вродженого туберкульозу складна. У 1935 р Beitzkc бильі запропоновані критерії відмінності вродженого і набутого туберркулеза у немовлят. Вони включали симптоматику захворювання з перрвих днів життя, наявність первинного туберкульозного комплексу і виключення постнатальної передачі інфекції від матері або ДРУГГ осіб. MR Cantwell і співавт. (1994) вважають, що немовля Довжки мати хоча б один з таких ознак:

11) симптоми захворювання з першого тижня життя;

22) первинний печінковий комплекс або казеозние гранульоми в печінці;

3) туберкульозне ураження статевих органів матері або плаценти;

4) виключення постнатального зараження туберкульозом немовляти (відсутність контактів з хворими людьми, зараженими предметами догляду).

При внутрішньоутробному інфікуванні мікобактерії туберкульозу (МБТ) через плаценту потрапляють в кровотік плоду, по пупковим венах в печінку, в праві відділи серця і легені. При народженні такі діти можуть здаватися здоровими, потім з'являється жовтушність шкірних покривів, знебарвлені стілець, темна сеча, такі немовлята погано набирають масу тіла, можливий розвиток геморагічного синдрому, механічної жовтяниці внаслідок формування первинного вогнища в печінці і збільшених лімфатичних вузлів у воротах печінки.

Також до процесу залучаються мезентеріальні лімфовузли, рідше уражаються легені з внутрішньогрудних лімфовузлів.

В окремих випадках вроджений туберкульоз, пов'язаний з мі - ліарізаціей, протікає гостро з народження, супроводжується лихоманкою, задишкою, ціанозом, стан дитини прогресивно погіршується, приєднується неврологічна симптоматика.

Прояви БЦЖ-інфекції також різноманітні, як і прояви первинного туберкульозу, але на відміну від останніх протікають менш агресивно. У більшості випадків ускладнення після вакцинації БЦЖ носять місцевий характер. Це підшкірні холодні абсцеси; виразки величиною 1 () мм і більше в діаметрі на місці внутрішньошкірного введення вакцини; лімфаденіти регіонарних лімфатичних вузлів (пахвові, шийні, над - і підключичні) при збільшенні вузла до 1,5 см і більше в фазі інфільтрації, абсцедування і кальцинації. Рідко, але зустрічаються БЦЖ-остіти і дисемінована БЦЖ-інфекція як наслідок вродженого імунодефіциту (хронічна гранулематозная хвороба).

1. Діагностика насамперед заснована на ретельному вивченні епідеміологічного анамнезу.

2. Аналіз промивних вод шлунка.

3. Рентгенологічне дослідження органів грудної клітини: запальні зміни в легенях з двох сторін. При гематогенному і трансплантаційному шляху передачі - множинні вогнищеві зміни, що нагадують такі при дисемінації, при аспірації - інфільтративні з-

Трансформаційних змін, пов'язані з корінням легких. Завжди в процес залучені лімфовузли. Анатомо-фізіо логічес. кі особливості полягають в тому, що в малій за розмірами грудній клітці дитини щодо велике місце займає серединна тінь, утворена серцем і судинами, за якими ховаються коріння легких, особливо на першому році життя. Велика вилочкова залоза прикриває зону верхнього середостіння, що також ускладнює візуалізацію внутрішньогрудних лімфатичних вузлів.

4. Проведення проби Манту НЕ пагогномонічно, так як вона часто негативна.

5. Клінічний аналіз крові (лейкоцитоз не виражений, помірний нейтрофільоз з палочкоядерним зрушенням, підвищення швидкості осідання еритроцитів).

6. При відсутності клінічної симптоматики туберкульозу у матері необхідно виключення туберкульозу статевих органів, так як він є частим джерелом розвитку неонатального туберкульозу.

Профілактика. Обов'язкове лікування матері, хворої на туберкульоз, під час вагітності (ріфамгшцін, етамбутол, Ізон - зід). Ізоляція новонародженого від можливого контакту з хворими на туберкульоз. Проведення БЦЖ новонародженому, якщо мати не виділяє МБТ з мокротою. Якщо мати дитини є виделітелей МБТ, то проводиться лікування новонародженого протягом 2 міс. ізоніазидом в дозі 5 мг / кг / сут, потім при відсутності симптомів туберкульозу проводиться проба Манту, і при її негативному результаті проводиться БЦЖ, при позитивній реакції Манту триває терапія ізоніазидом 4 міс.

Лікування. Ізоніазид 10-15 мг / кг / сут 4-10 міс. або ріфампі - цин 10-20 мг / кг / сут 4-10 міс. або піразинамід 15-30 мг / кг / сут в один прийом, або стрептоміцин 20-30 мг / кг / добу протягом 2 міс, Етамбутол 15-25 мг / кг / сут намагаються не застосовувати у віці до 6 років в зв'язку зі складністю виявлення у цих дітей невриту зорового нерва (один з можливих побічних ефектів) (Шаба - лову Н. П. 2000).

Результат: хоча внутрішньоутробний туберкульоз - рідкість, але неонатальна смертність при даній формі хвороби дуже висока.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...